Season 2019

2019 End of Season Awards

Congratulations to our end of season award recipients:

 

UNDER 8sTEAMAWARDPLAYER NAME
U8 (1) EagleMost Valuable PlayerOscar Pope
U8 (1) EagleMost Valuable PlayerJohn Eagle
U8 (1) EagleMost Valuable PlayerWill Kennare
U8 (1) EagleMost Valuable PlayerJack O’Callaghan
U8 (2) GigliaMost Valuable PlayerHarry Priest
U8 (2) GigliaMost Valuable PlayerNavin Ananthapavan
U8 (2) GigliaMost Valuable PlayerMax Gilbert
U8 (2) GigliaMost Valuable PlayerFelix Ferrante
U8 (3) PriceMost Valuable PlayerBen Williamson
U8 (3) PriceMost Valuable PlayerOliver Jordan
U8 (3) PriceMost Valuable PlayerGeorge Hose
U8 (3) PriceMost Valuable PlayerWilliam McKernan
U8 (4) AisbettMost Valuable PlayerRobbie McNeil
U8 (4) AisbettMost Valuable PlayerAngus Wilcox
U8 (4) AisbettMost Valuable PlayerSmith Woodhouse
U8 (4) AisbettMost Valuable PlayerHarry Campbell
UNDER 9sTEAMAWARDPLAYER NAME
U9 (1) BainbridgeMost Valuable PlayerHenry Curlewis
U9 (1) BainbridgeMost Valuable PlayerAnderson Smith
U9 (1) BainbridgeMost Valuable PlayerThomas Marks
U9 (1) BainbridgeMost Valuable PlayerNicholas Wall
U9 (2) RuttenMost Valuable PlayerMichael Treeby
U9 (2) RuttenMost Valuable PlayerBernie Rutten
U9 (2) RuttenMost Valuable PlayerBruno Strazdins
U9 (2) RuttenMost Valuable PlayerAndom Rendell
U9 (3) WoodhouseMost Valuable PlayerHarper Woodhouse
U9 (3) WoodhouseMost Valuable PlayerSam Edgley
U9 (3) WoodhouseMost Valuable PlayerJacob Meaney
U9 (3) WoodhouseMost Valuable PlayerCooper Bernsten
UNDER 10sTEAMAWARDPLAYER NAME
U10 Girls GlennBest and FairestChloe Carnell
U10 Girls GlennRunner Up Best and FairestAudrey Nethercote
U10 Girls Glenn3rd Best and FairestZara Rowson
U10 Girls Glenn4th Best and FairestOlivia Brown
U10 (1) TonkinBest and FairestLachlan Rose
U10 (1) TonkinRunner Up Best and FairestJoel Taylor
U10 (1) Tonkin3rd Best and FairestJack Satterley
U10 (1) Tonkin4th Best and FairestHarry Hose
U10 (2) RossBest and FairestMason Schultz
U10 (2) RossRunner Up Best and FairestCharlie Williamson
U10 (2) RossEqual 3rd Best and FairestTom Enzinger
U10 (2) RossEqual 3rd Best and FairestGrady Peck
U10 (3) EllwoodBest and FairestXavier Ellwood
U10 (3) EllwoodRunner Up Best and FairestTom Tritton
U10 (3) EllwoodThird Best and FairestOtto Azzopardi
U10 (3) EllwoodFourth Best and FairestLiam O’Connor
UNDER 11sTEAMAWARDPLAYER NAME
U11 Girls CoxBest and FairestGrace Cox
U11 Girls CoxRunner Up Best and FairestAnnabelle Mackintosh
U11 Girls Cox3rd Best and FairestAmelia Shen
U11 Girls CoxCoach’s AwardMatilda Marshall
U11 (1) RuttenBest and FairestJack Rutten
U11 (1) RuttenRunner Up Best and FairestJoe Efthimiou
U11 (1) RuttenThird Best and FairestCharlie Hester
U11 (1) RuttenFourth Best and FairestLenny Silvers
U11 (2) MeaneyBest and FairestDarcy Foran
U11 (2) MeaneyRunner Up Best and FairestOscar He
U11 (2) Meaney3rd Best and FairestRyan Connaughton
U11 (2) Meaney4th Best and FairestHarry Conquest
U11 (3) FernandezEqual Best and FairestJack Horan
U11 (3) FernandezEqual Best and FairestArchie Dore
U11 (3) Fernandez3rd Best and FairestXavier West
U11 (3) Fernandez4th Best and FairestKathir Suresh
UNDER 12sTEAMAWARDPLAYER NAME
U12 (1) HindBest and FairestEddie McCorkell
U12 (1) HindRunner Up Best and FairestLewis McNeil
U12 (1) HindEqual 3rd Best and FairestNikki du Toit
U12 (1) HindEqual 3rd Best and FairestRiley Hilton
U12 (2) MajorBest and FairestArchie Watson
U12 (2) MajorRunner Up Best and FairestNick Azzopardi
U12 (2) MajorBest Team PlayerChris Tsaousis
U12 (2) MajorMost Courageous PlayerCharles Necoski
U12 (3) ConnollyBest and FairestJosh Triplett
U12 (3) ConnollyRunner Up Best and FairestBen Huddy
U12 (3) Connolly3rd Best and FairestJett Faiman
U12 (3) ConnollyCoach’s AwardWill Watkins
UNDER 13sTEAMAWARDPLAYER NAME
U13 Girls FergussonBest and FairestAmelia St Leger
U13 Girls FergussonRunner Up Best and FairestSienna Horan
U13 Girls Fergusson3rd Best and FairestLucinda Hanrahan
U13 Girls Fergusson4th Best and FairestBrooke Fergusson
U13 (1) KnightEqual Best and FairestRiley Myers
U13 (1) KnightEqual Best and FairestDante Tomarchio
U13 (1) KnightEqual Runner Up Best and FairestHugh Williams
U13 (1) KnightEqual Runner Up Best and FairestHarrison Warren Smith
U13 (2) ZietsmanBest and FairestAngus Blake
U13 (2) ZietsmanRunner Up Best and FairestJensen Hogeland
U13 (2) Zietsman3rd Best and FairestMax Paten
U13 (2) Zietsman4th Best and FairestAaron Shipperlee
UNDER 14sTEAMAWARDPLAYER NAME
U14 Girls SiegleBest and FairestCate Beaton
U14 Girls SiegleRunner Up Best and FairestTalei Spowart
U14 Girls Siegle3rd Best and FairestOlivia Siegle
U14 Girls Siegle4th Best and FairestHazel Pound
U14 (1) HewittBest and FairestLachie Harker
U14 (1) HewittRunner Up Best and FairestPat Moore
U14 (1) Hewitt3rd Best and FairestIsaac Ellwood
U14 (1) Hewitt4th Best and FairestMatthew Mayes
U14 (2) CaulfieldBest and FairestJosh Blew
U14 (2) CaulfieldRunner Up Best and FairestWill Allsop
U14 (2) Caulfield3rd Best and FairestTomi Darawshi
U14 (2) CaulfieldCoach’s AwardRyan Boyd
UNDER 15sTEAMAWARDPLAYER NAME
U15 (1) LefoeBest and FairestSam Nehme
U15 (1) LefoeEqual Runner Up Best and FairestAlex Noblet
U15 (1) LefoeEqual Runner Up Best and FairestHudson Lefoe
U15 (1) Lefoe4th Best and FairestZane Harrington
UNDER 16sTEAMAWARDPLAYER NAME
U16 Girls MatthewsBest and FairestCaitlin Matthews
U16 Girls MatthewsRunner Up Best and FairestJorja Jackson
U16 Girls Matthews3rd Best and FairestMia Danaher
U16 Girls MatthewsCoach’s AwardChristina Nelson
YOUTH GIRLSTEAMAWARDPLAYER NAME
Youth Girls HooperBest and FairestMeg Baker
Youth Girls HooperRunner Up Best and FairestSamreen Kaur
Youth Girls Hooper3rd Best and FairestBella Griffin
Youth Girls HooperCoach’s AwardSimone Fernando
COLTSTEAMAWARDPLAYER NAME
Colts 1 PalmerBest and FairestLiam Foldi
Colts 1 PalmerRunner Up Best and FairestBen Walling
Colts 1 Palmer3rd Best and FairestWill Slupecki
Colts 1 PalmerCoach’s AwardRiley Molino
Colts 2 BeamishBest and FairestLachie Brockhurst
Colts 2 BeamishRunner Up Best and FairestBen Lammardo
Colts 2 Beamish3rd Best and FairestJosh Gale
Colts 2 BeamishCoach’s AwardRyan Pham