2017

Team Award Player Name
U8 (1) Most Valuable Player (MVP) Chandler Siegle
U8 (1) Most Valuable Player (MVP) Xavier Ellwood
U8 (1) Most Valuable Player (MVP) Joel Taylor
U8 (1) Most Valuable Player (MVP) Jack Satterley
U8 (2) Most Valuable Player (MVP) Angus Gillon
U8 (2) Most Valuable Player (MVP) William Elliston
U8 (2) Most Valuable Player (MVP) Xavier Preston
U8 (2) Most Valuable Player (MVP) Alex Piperkos
U8 (3) Most Valuable Player (MVP) Lachie Rose
U8 (3) Most Valuable Player (MVP) Otto Azzopardi
U8 (3) Most Valuable Player (MVP) Johnny Ross
U8 (3) Most Valuable Player (MVP) Zac Young
U9 (1) Most Valuable Player (MVP) Greg Pickford
U9 (1) Most Valuable Player (MVP) Jack Rutten
U9 (1) Most Valuable Player (MVP) Lenny Silvers
U9 (1) Most Valuable Player (MVP) Luke Johnson
U9 (2) Most Valuable Player (MVP) Charlie Freemantle
U9 (2) Most Valuable Player (MVP) Charlie McKay
U9 (2) Most Valuable Player (MVP) Lucas Richardson
U9 (2) Most Valuable Player (MVP) Joe Efthimiou
U9 (3) Most Valuable Player (MVP) Jack Massey
U9 (3) Most Valuable Player (MVP) Jarvis Neal
U9 (3) Most Valuable Player (MVP) Charlie Hester
U9 (3) Most Valuable Player (MVP) Lachlan Pound
U9 (4) Most Valuable Player (MVP) Harry Conquest
U9 (4) Most Valuable Player (MVP) Arno Gabriels
U9 (4) Most Valuable Player (MVP) Kathir Suresh
U9 (4) Most Valuable Player (MVP) Patrick Watson
U10 (1) Best & Fairest Riley Hilton
U10 (1) Best & Fairest Runner Up Ben Fergusson
U10 (1) Best & Fairest third place Jacob Lewis
U10 (1) Most improved Charles Necoski
U10 (2) Best & Fairest Eddie McCorkell
U10 (2) Best & Fairest Runner Up Isaac Yarnall
U10 (2) Best & Fairest third place Lewis McNeil
U10 (2) Best & Fairest fourth place Finn McKee
U10 (3) Best & Fairest Edward Keely
U10 (3) Best & Fairest Runner Up Benjamin Carroll
U10 (3) Best & Fairest third place Harrison Geremia
U10 (3) Best & Fairest fourth place James Stapleton
U10 (4) Best & Fairest Oscar Smith
U10 (4) Best & Fairest Runner Up Jackson Palmer
U10 (4) Best & Fairest third place Angus Mitchell
U10 (4) Most Courageous Tom Satterley
U11 (1) Best & Fairest Freddie McDonald
U11 (1) Best & Fairest Runner Up Dougie Kerr
U11 (1) Best & Fairest third place Blake Lielnors
U11 (1) Best & Fairest fourth place Riley Myers
U11 (2) Best & Fairest Hugh Williams
U11 (2) Best & Fairest Runner Up Dante Tomarchio
U11 (2) Best & Fairest third place Edward Lee
U11 (2) Best & Fairest fourth place Nick Glenn
U12 (1) Best & Fairest Lachlan Harker
U12 (1) Best & Fairest Runner Up Isaac Ellwood
U12 (1) Best & Fairest third place Matthew Mayes
U12 (1) Best & Fairest fourth place Bowen Hilton
U12 (2) Best & Fairest Ari Azzopardi
U12 (2) Best & Fairest Runner Up Alby Hewitt
U12 (2) Best & Fairest third place Callum Hackman
U12 (2) Best & Fairest fourth place Sam Stone
U12 (3) Best & Fairest Patrick Moore
U12 (3) Best & Fairest Runner Up Liam Edwards
U12 (3) Best & Fairest third place Ricky Polidori
U12 (3) Best & Fairest fourth place Sam Chapman
U13 (1) Best & Fairest Sam Nehme
U13 (1) Best & Fairest Runner Up Tommy Horton
U13 (1) Best & Fairest Runner Up Hudson Lefoe
U13 (1) Coach’s Award Jared Myers
U13 (2) Best & Fairest Jackson Gomezel
U13 (2) Best & Fairest Runner Up Ben Coleman
U13 (2) Most Improved Mia Danaher
U13 (2) Best Team Player Jack Knaap
U14 (1) Best & Fairest James Harker
U14 (1) Best & Fairest Runner Up Hudson Ryan
U14 (1) Best & Fairest third place Saxon Fernandez
U14 (1) Best & Fairest fourth place Marcus Deayton
U14 (2) Best & Fairest Hayden Beamish
U14 (2) Best & Fairest Runner Up Ben Smith
U14 (2) Best & Fairest third place Will Beaton
U14 (2) Most Courageous Nathan Lynch
U15 Best & Fairest Harry Attiwill
U15 Best & Fairest Runner Up Riley Molino
U15 Best & Fairest third place Thomas Giannatos
U15 Coach’s Award Aedan McCormick
Colts Div 2 Best & Fairest Charlie Jackson
Colts Div 2 Best & Fairest Riley Turner
Colts Div 2 Best & Fairest third place Bailey Beamish
Colts Div 2 Most Courageous Lachlan Senior
Colts Div 5 Coach’s Award Jackson Eyres
Colts Div 5 Most Improved Jack Willis
Colts Div 5 Team Spirit Award Rhys Newlands
U16 Girls Best & Fairest Bridgette Fox
U16 Girls Best & Fairest Runner Up Scarlett Anderson
U16 Girls Best & Fairest third place Caitlin Matthews
U16 Girls Coach’s Award Hannah Hill
Share This